قوانین

فهرست

تعاریف

 1. مشترک: کاربر حقیقی یا حقوقی می‌باشد که در سایت مازندهاست ثبت‌نام می‌کند.

شرایط ثبت‌نام و احراز هویت

 1. مشترک متعهد می‌شود تا با اطلاعات حقیقی، اعم از نام، نام خانوادگی، آدرس محل سکونت یا محل زندگی، آدرس ایمیل و شماره همراه ثبت‌نام کند و از ثبت‌نام با مشخصات جعلی یا عناوین تستی خودداری کند.
  1. مشترکان ساکن خارج از ایران که شماره همراه ایرانی در اختیار ندارند پس از ثبت نام لازم است تا به واحد فروش جهت احراز هویت تیکت ارسال کنند. احراز هویت مشترکان خارج از ایران با ارائه تصویر کارت شناسایی ممکن می‌باشد.
  2. مشترکان ایرانی مقیم کشورهای خارجی می‌توانند از یک شماره همراه که بستگان یا آشنایان در ایران دارند جهت احراز هویت موبایلی (تأیید کد ارسالی به همراه) استفاده کنند.
 2. مازندهاست متعد می‌شود تا در حفظ اطلاعات شخصی و محرمانه مشترکان و اطلاعات سرویس‌ها و خریدهای مشترکان کوشا باشد و تنها در صورت دستور مقامات قضایی، بخش یا بخش‌هایی که دستور قضایی آن دریافت شود را در اختیار مقامات بالادست قرار دهد.

شرایط استفاده از سرویس‌ها

 1. مشترک متعهد می‌شود تا از سرویس خریداری شده و منابع تخصیص داده شده استفاده منصفانه کند و در صورت عدم رعایت مصرف منصفانه منابع و یا مصرف بیش از حد، مازندهاست حق تعلیق سرویس را دارد.
  1. مصرف منصفانه در سرویس‌های میزبانی هاست اشتراکی شامل رم (RAM)، پردازنده (CPU)، تعداد پردازش‌های هم‌زمان و مصرف هارد دیسک می‌باشد که در صورت تخلف از مصرف مجاز، مازندهاست مشترک را تعلیق سرویس نسبت به این موضوع آگاه می‌سازد و مشترک باید در جهت رفع مشکل کوشا باشد.
  2. مصرف منصفانه در سرویس‌های سرور مجازی و اختصاصی، مصرف منصفانه ترافیک یک به هشت می‌باشد که ترافیک خروجی سرور باید هشت برابر ترافیک ورودی باشد (برای مثال اگر شما یک فایل ۱ گیگابایتی روی سرور آپلود کردید حداقل باید به میزان ۸ مرتبه آن فایل توسط مشترکان شما دانلود شود)
 2. استفاده از سرویس‌ها به عنوان ابزارهای حمله و اتک، هک وب‌سایت‌ها و سرورها و تجهیزات به صورت کلی ممنوع می‌باشد و در صورت مشاهده یا دریافت گزارش، سرویس مشترک قطع می‌شود و در صورت درخواست مقامات بالادست اطلاعات مشترک در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.
 3. ارسال ایمیل‌های اسپم (Spam) یا ایمیل مارکتینگ روی سرویس‌های میزبانی هاست اشتراکی ممنوع بوده و در صورت مشاهده، سرویس مشترک برای بار اول تعلیق می‌شود و تنها در صورت اعلام مشترک برای تلاش برای رفع مشکل فعال می‌شود، و در صورت مشاهده بار دوم سرویس پس از دریافت مبلغ جریمه فعال می‌شود.
  1. حداکثر ارسال مجاز ایمیل روی سرویس‌های میزبانی هاست اشتراکی ۱۰۰ ایمیل در هر ساعت می‌باشد.
  2. استفاده از سرور مجازی یا اختصاصی برای ایمیل مارکتینگ بلامانع می‌باشد.

پشتیبانی

پشتیبانی سایت در حال حاضر توسط یکی از راه های زیر انجام می‌شود:

 1. ارسال تیکت در سایت به واحد پشتیبانی
 2. استفاده از سیستم چت و ارائه کد پاسخگویی در صورت نیاز
 3. تماس با شماره تلفن 09307333730

تحویل سرویس‌ها

تحویل سرویس‌ها براساس نوع سرویس متغیر می‌باشد:

 1. سرویس‌های میزبانی هاست اشتراکی اعم از هاست اشتراکی سی‌پنل، هاست دانلود، هاست پربازدید و نمایندگی هاست به صورت خودکار و پس از پرداخت فاکتور می‌باشد.
  1. در شرایط خاص مانند استفاده از نام‌هایی مانند test در نام دامنه و یا عدم اتصال بین سرور مازندهاست و سرور اصلی ممکن است ایجاد سرویس با تأخیر انجام شود و در ساعات ۸ الی ۲۴ بررسی می‌شوند.
 2. سرویس‌های سرور مجازی پس از پرداخت فاکتور، در صورتی که در ساعات بین ۸ الی ۲۴ باشد تا حداکثر ۴ ساعت پس از پرداخت فاکتور تحویل مشتری می‌شود.
 3. سرویس‌های سرورهای اختصاصی بین ۱ تا ۷ روز کاری زمان برای تحویل نیاز دارند.
 4. سرویس‌های لایسنس‌های اشتراکی ارزان تا ۱۲ ساعت پس از پرداخت فاکتور فعال می‌شوند.

شرایط حذف سرویس‌ها

در صورت عدم پرداخت صورت‌حساب سرویس پس از تاریخ سررسید، سرویس‌های زیر تا حداکثر زمان زیر (روز یا ساعت) نزد ما نگهداری می‌شوند و حذف برخی سرویس‌ها به صورت دستی و برخی دیگر نیز به صورت اتوماتیک می‌باشد و مازندهاست هیچ‌گونه تعهدی نسبت به نگهداری اطلاعات مشترکان پس از تاریخ سررسید و عدم تمدید توسط آن‌ها ندارد.

 1. سرویس‌های میزبانی اشتراکی اعم از هاست اشتراکی سی‌پنل، هاست دانلود، هاست پربازدید و نمایندگی هاست تا حداکثر ۳۰ روز پس از تاریخ سررسید
 2. سرویس‌های سرور مجازی تا حداکثر ۴۸ ساعت پس از سررسید
 3. سرویس‌های سرورهای اختصاصی تا حداکثر ۲۴ ساعت پس از سررسید
 4. سرویس‌های لایسنس‌های اشتراکی ارزان تا حداکثر ۷ روز پس از سررسید

مازندهاست هیچ‌گونه تماسی در رابطه با این‌که مشترک قصد تمدید دارد یا خیر را با مشترک نمی‌گیرد.

مازندهاست در صورت نیاز به آزادسازی منابع می‌تواند نسبت به حذف سرویس‌های معلق اقدام کند

شرایط برگشت هزینه

برگشت هزینه سرویس‌های مختلف بدین صورت می‌باشد:

 1. سرویس‌های میزبانی اشتراکی و سرورهای مجازی دارای ۳۰ روز گارانتی بازگشت کامل می‌باشند.
  1. منظور از ۳۰ روز گارانتی بازگشت وجه کامل این است که سرویس باید فعال باشد تا مشترک امکان لغو و درخواست بازگشت وجه را داشته باشد.
  2. در صورتی که پس از ۳۰ روز (چه در صورت فعال بودن سرویس و چه تعلیق به علت عدم پرداخت فاکتور) کاربر درخواست لغو و بازگشت وجه داشته باشد امکان بازگشت هزینه وجود ندارد.
 2. سرویس‌های سرورهای اختصاصی ایران دارای بازگشت هزینه معادل بازگشت هزینه روزهای باقی مانده می‌باشد (هزینه سرور تقسیم بر ۳۰ ضرب در تعداد روزهای باقی مانده).
 3. سرویس‌های لایسنس اشتراکی ارزان دارای بازگشت وجه نمی‌باشند.